سامانه مدرسه هوشمند پویان

 پانل ورود کاربران سایت

 تقویم روز
 هدایت تحصیلی
 مشاوره
 نرم‌افزار کاربردی

  

آزمون نمونه دولتی نهم به دهم سال تحصیلی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ نیز همانند سال های گذشته به صورت جداگانه بوده و با آزمون تیزهوشان به طور همزمان برگزار نمی شود. کلیه مراحل ثبت نام تا اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی پایه نهم به دهم ۱۴۰۳-۱۴۰۲ از طریق سایت ثبت نام استانی انجام شده که ثبت نام آن معمولا از اواخر فروردین ماه می باشد.
مدارس نمونه دولتی به دلیل امکانات و شرایط تحصیلی مناسبی که به دانش آموزان نهم به دهم خود ارائه می دهد، یکی از مدارس محبوب میان بسیاری از دانش آموزان شده است. از این رو، بسیاری از آنها برای دریافت پذیرش و قبولی در این مدارس اقدام به ثبت نام در آزمون نمونه دولتی پایه نهم به دهم می کنند.
از دیگر شرایط ثبت نام در آزمون نمونه دولتی می توان به داشتن تابعیت ایرانی دانش آموز اشاره کرد، البته دانش آموزان غیر ایرانی هم می توانند با شرایط خاص در آزمون نمونه دولتی شرکت کنند.
در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم، ۵۰ درصد نمره آزمون ورودی، ۵۰ درصد معدل کتبی ارزشیابی پایانی نوبت دوم بدون اعمال نمرات تکوینی تاثیر دارد، به عنوان مثال اگر معدل دانش آموز ۲۰ باشد نسبت به دانش اموز دیگری که وضعیت مشابهی در آزمون با او دارد ولی معدلش ۱۹ است شانس قبولی بیشتری دارد.
سوالات آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم فقط به صورت استعداد تحصیلی بوده و شامل سوالات استعداد تحلیلی یا هوش نخواهد بود. هم چنین سوالات آزمون ورودی نمونه دولتی از کتاب های نهم و طبق جدول زیر تعیین می گردد که تعداد سوالات و ضرایب آن به شرح زیر می باشد.
آزمون نمونه دولتی نهم به دهم جمعا شامل ۱۰۰ سوال و ۱۲۰ دقیقه زمان برای پاسخگویی می باشد. دانش آموزان می توانند علاوه بر کتاب ها درسی از کتاب های کمک درسی برای درک بهتر مفاهیم و متن کتاب های درسی استفاده کنند.

تاریخ انتشار: 1401/11/23

 

سمنان، میدان شهدای راه آهن

تلفن: 33327075-023

 اطلاعیه
 گروه تربیت بدنی
 متولدین این ماه
 آمار بازدید ها